Elisabeth Travel is aangesloten bij de geschillen commissie reizen.

HOTEL STENO

playvorigeeerstevolgendeplaystopplay

1 (3)

 HOTEL STENO
 HOTEL STENO
 HOTEL STENO

Beschrijving:
De weg naar Monterosso is bij helder weer absoluut adembenemend, maar met mist zie je overal ravijnen die er niet zijn en de koplampen van de auto zijn niet in staat om deze "muur van mist" zodanig te doordringen dat je de bochten op je af ziet komen; zo doemen ze constant akelig plotseling op. Maar onze "beschermengel" heeft ook deze keer onze weg naar boven geplaveid. In Monterosso aangekomen zien wij twee borden met dezelfde namen verschillende richtingen op wijzen. Lastig, maar verdwalen zullen we hier niet en zover zitten we nu ook niet van Rome vandaan, tenslotte de bakermat van het gedachtengoed dat meerdere wegen naar hetzelfde doel kunnen leiden.
Eindelijk gearriveerd op onze plaats van bestemming besluiten wij nog even het dorpje te gaan verkennen en het prachtige kerkje te bekijken, niet bombastisch en kolossaal, maar ingetogen en intiem. De buitenkant noodt absoluut tot onderzoek van het interieur. Wij gingen de kerk binnen en snoven de sfeer op. Wierook, oké. Maar wat ruiken wij nu toch meer? Wij keken om ons heen, vastberaden de onaangename geur te definiëren: In de beide hoge wijwaterbakken dreef een aantal grote vissen in een zeer onaangename staat van ontbinding. Een typisch geval van misdienaartjes-misgedrag? Waarschijnlijk wel, en ongetwijfeld hebben de autoriteiten van deze kerk dit zelf ook uiteindelijk ontdekt, maar wij voelden ons niet geroepen de slang in het Paradijs te zijn.
Die avond eten wij geen vis, maar de volgende dag is deze ervaring naar de achtergrond verdwenen en gaan wij ons heerlijk te goed doen aan allerlei visgerechten. Want dat kan hier uitstekend. Er zijn goede restaurants en veel winkels die de specialiteiten van de streek verkopen.
Monterosso maakt deel uit van de vijf plaatsen van Cinque Terre, een adembenemend mooi stuk kust onder de grote stad Genua. Het is een sportief gebied: spannend uitgaansleven zult u hier niet vinden, maar houdt u van wandeltochten, dan bent u hier op de juiste plaats. Er zijn hier veel "Sentieri" uitgezet: wandeltochten van de ene plaats naar de andere, langs de rotsige kust. Even een waarschuwing: het is een nogal geaccidendeerd terrein, dus niet geschikt voor mensen die slecht ter been zijn.
Bent u geen wandelaar, ook dan zult u zich hier niet vervelen. Er zijn vele leuke boottochten te maken, er zijn kleine stranden, pittoreske dorpjes en wilt u wat stadsleven opsnuiven dan is Genua dicht in de buurt. Het landschap is hier echter zo prachtig, dat u alleen met al die mooie vergezichten bewonderen uw dag zult kunnen doorbrengen.
Hotel Steno, in Monterosso, heeft met recht drie sterren maar qua vermaak heeft het niet zoveel te bieden; er heerst een zeer sportieve sfeer. De kamers zijn comfortabel, bieden alles wat u nodig heeft, en de bedrijfsvoering is in handen van een familie, wat altijd inhoudt dat er meer aandacht voor details en persoonlijk comfort is dan daar waar men zich op hotelketens kan beroepen. Het hotel ligt in het hart van het eeuwenoude stadje, op 150 meter afstand van het mini-strandje en de haven. De sfeer is uitermate vriendelijk en behulpzaam; u wordt nog ontvangen zoals het behoort, namelijk of u de ultieme, enige klant bent die het hotel met een bezoek vereert. Het hart van het hotel bestaat uit een intieme ontbijtkamer, met een klein ontvangstgedeelte voor de gasten. Over het algemeen genomen kunt u, vanuit het hotel, genieten van prachtige uitzichten.

Faciliteiten:
Receptie, ontbijtkamer (met een kleine kast, gevuld met boeken met informatie over de omgeving), bar service, terras, parkeerruimte (op de dag van aankomst te reserveren)

Kamers:
Het hotel heeft 16 kamers, eenvoudig ingericht, maar zeer schoon, en voorzien van telefoon, t.v. en airco. De badkamers zijn klein met wastafel, toilet, bidet, douche en haardroger. De meeste kamers hebben een balkon of geven toegang tot een (klein stukje) tuin met zitje en hebben een mooi uitzicht over de stad en de zee. Er zijn ook enkele kamers voor 3 of 4 personen.

Mogelijkheden voor sport/excursies:
Diverse watersporten; boten zijn te huur. Verder staat de wandelsport hier voorop. Er zijn vele wandelroutes verkrijgbaar bij de receptie en/of het toeristeninformatiebureau. Excursies: Er zijn in dit gebied veel leuke en interessante boottochten te maken. Ook de stad Genua heeft legio bezienswaardigheden en andere mogelijkheden tot vermaak. U ontvangt bij boeking uitgebreide informatie hierover alsmede een reisgids van de streek

Afstanden:(aantal km. bij benadering)
Sestri Levante 45 km, Portofino 73 km, Genua 89 km en Viareggio 87 km.

TIP:
Neemt u eens een boot naar San Fruttuoso, gelegen aan de andere kant van het schiereiland Portofino. U kunt het piepkleine dorpje bekijken, de 11e eeuws abdij bezoeken en lunchen bij Albergo Da Giovanni, waar de heerlijkste visgerechten worden bereid.

Aantal pers.

1/3 - 1/11

1-pers. kamer

0

125

0

2-pers. kamer

0

175

0

3-pers. kamer

0

200

0

4-pers. kamer

0

225

0

De prijzen staan vermeld in Euro's
Voor andere periodes dan hierboven vermeld zijn prijzen op aanvraag beschikbaar

Bijzonderheden:

De prijzen gelden per kamer per nacht, inclusief ontbijtbuffet en belastingen. Minimale boekingsperiode: drie overnachtingen


Check-in op de dag van aankomst na 14.00 uur. De kamer dient op de dag van vertrek vóór 10.30 uur te worden verlaten


Huisdieren zijn niet toegestaan


Men spreekt Engels


Openbaar vervoer: Alle dorpjes van de Cinque Terre zijn per trein te bereiken, maar ook per boot

Bijzondere hotels/B&B's in Italië

Accommodaties aan of nabij de Italiaanse kust

  • L' UCCELLIERA
    Vakantiewoning
    Aantal pers. 6
    Strand 500 m.
    Genua 47 km.
  • LE LAGORE
    Herenboerderij
    Aantal pers. 11
    Strand 1 km
    Genua 40 km.
  • HOTEL VISAVIS
    4-sterren hotel
    43 kamers/4 suites
    Zwembad
    Strand 0,5 km.
  • HOTEL L' APPRODO
    Hotel ***
    32 kamers
    Gelegen aan de kust
    Portofino 6 km.